Dzieci przebrane w rozmaite stroje łapią konfetti.

Karnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą. W balu zorganizowanym 11 lutego 2020 roku przez barcińską bibliotekę udział wzięły dzieci z projektu „Edukowanie przez czytanie” oraz najmłodsi czytelnicy biblioteki.

Uczestnicy balu zamienili się w królewny, księżniczki, wróżki, pszczółki Maje, biedronki, Batmanów, piratów, skrzatów, rycerzy, policjantów, strażaków i pielęgniarki. Oczywiście nie zabrakło także postaci z ulubionych bajek.

Przebierańcy świetnie bawili się uczestnicząc we wspólnych zabawach integracyjnych i drużynowych, przygotowanych przez animatorów z Animilandii z Bydgoszczy. Natomiast skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca i wygibasów.

Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Na koniec balu dzieci otrzymały dyplomy za udział w balu, kolorowe balony i słodycze.

Dziękujemy uczestnikom i rodzicom za aktywny udział w imprezie, przygotowanie strojów dla dzieci i zapraszamy na kolejny bal karnawałowy już za rok.