Puchary, które można było wygrać w turnieju.

Organizowanie turniejów szachowych w barcińskiej bibliotece stało się już tradycją. Kolejne przeprowadzone w bibliotece rozgrywki odbyły się 21 lutego , a były to Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego Szkół Podstawowych. Wzięło w nich udział 52 uczniów szkól podstawowych z min. Barcina, Żnina, Mamlicza, Gąsawy. Sędzią turnieju był Piotr Konieczyński z Klubu Baszta Żnin.

Gracze rozegrali 7 rund, po których wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii:

Klasy 1-5, dziewczęta:

1. Martyna Urbańska (ZS Barcin)
  2. Julia Łukomska (ZS Barcin)

Klasy 6-8, dziewczęta:

1. Matylda Brelińska (SP 2 Żnin)
  2. Marcelina Brelińska (SP 5 Żnin)
  3. Aisha Settaf-Cherif (SP 2 Żnin)

Klasy 1-5, chłopcy:

1. Maurycy Kranz (SPP "Trójka" Żnin)
  2. Mikołaj Breliński (SP 2 Żnin)
  3. Olgierd Pawłowski (SP 1 Żnin)

Klasy 6-8, chłopcy:

1. Bartosz Kowalczewski (SP Gąsawa)
  2. Aleksander Polak (ZS Barcin)
  3. Miłosz Kranz (SPP "Trójka" Żnin)

Laureaci każdej kategorii otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez Urząd Gminy w Gąsawie oraz albumy zapewnione przez Urząd Miasta i Gminy w Barcinie. Wszystkich uczestników nagrodzono drobnymi upominkami, których fundatorem była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin.

Uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szachowej planszy.