Pani Małgorzata Jarocińska podczas prelekcji
„Jak pięknie jest rano, gdy jeszcze nie wszystko się stało, i wszystko może się stać, tylko brać…” Agnieszka Osiecka, Tylko brać

29 września 2020 roku w świetlicy MDK w Barcinie Wsi odbyło się spotkanie z panią Małgorzatą Jarocińską, historykiem z pasją, autorką ponad 30 gawęd historyczno-literackich. We wtorkowe popołudnie zaprezentowała swoją gawędę o Agnieszce Osieckiej pt.” Marzenie o lataniu”.

9 października minęła 84 rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej- kobiety o wielu talentach: poetki, dziennikarki, reżyserki teatralnej i telewizyjnej, autorki tekstów wielu piosenek, które śpiewały między innymi: Kalina Jędrusik, Maryla Rodowicz, Seweryn Krajewski czy Skaldowie. Całe życie poszukiwała własnej drogi, niezwykle wrażliwa i bystra obserwatorka.

Czytelniczki były pod wrażeniem wiedzy i umiejętności gawędziarskich pani Małgosi. Dowiedziały się dużo ciekawostek z życia artystki. Barwna i ciekawa opowieść oraz niepowtarzalna atmosfera na długo zostanie w pamięci uczestniczek.

Spotkanie sfinansowała biblioteka w ramach współpracy Biblioteki, Filii nr1 z ulicy Kościelnej 15 i Świetlicy MDK w Barcinie Wsi gdzie znajduje się punkt biblioteczny.