Prowadząca spotkanie przy mikrofonie.

Jak każdy wie, Dzień Kobiet przypada 8 marca, jednak w barcińskiej bibliotece świętowanie rozpoczęło się już 4 marca. Tego dnia w czytelni biblioteki odbyło się wydarzenie z cyklu „Dla zdrowia i urody”, prowadzone przez stylistkę i wizażystkę, Panią Magdalenę Andler. Spotkanie od tytułem „Nie jestem idealna, ale jestem piękna” przeznaczone było dla Pań, więc widownia była w tym dniu stuprocentowo kobieca; przy wejściu każda z nich otrzymała drobny upominek od biblioteki.

Wystąpienie Pani Andler zostało ciepło przyjęte przez zgromadzone Panie. Stylistka nie tylko opowiedziała, jak dobierać garderobę do typu figury bądź proporcji ciała czy jak wybierać odpowiednie dla typu urody kolory czy dodatki; wiele miejsca poświęciła tematowi samoakceptacji. Zachęcała Panie, by spróbowały zaakceptować w pełni swoje ciało, z pełną świadomością jego wad i zalet; takie nastawienie sprzyja wewnętrznej harmonii i dobremu samopoczuciu. Zaznaczyła, że niezwykle ważny jest tu szacunek do własnego ciała. Warto tak dobierać ubrania, by czuć się w nich jednocześnie ładnie i wygodnie; zamiast ślepo podążać za modą, z aktualnych trendów wybierać takie elementy, które pasują do naszego stylu i osobowości. Zgodnie z tytułem spotkania podkreśliła, że nawet nie będąc idealną, można być piękną.

Korzystając z okazji, wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.