Kliknij, aby powiększyćW piątek 22. listopada mieliśmy przyjemność gościć w mamlickiej bibliotece lekarza rodzinnego – pana Łukasza Buchholza. Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy biblioteki w Mamliczu oraz Świetlicy MDK Mamlicz.

Podczas spotkania doktor mówił o najczęściej występujących chorobach cywilizacyjnych: miażdżycy, cukrzycy, schorzeniach kręgosłupa i wielu innych. Podawał przyczyny tych schorzeń oraz sposoby ich leczenia, a przede wszystkim zapobiegania im. Uczestnicy spotkania zadawali wiele pytań, na które pan Łukasz udzielił wyczerpujących odpowiedzi. Operował przy tym prostym językiem, zręcznie zastępując trudne, medyczne terminy tak, aby nikt nie miał trudności ze zrozumieniem treści. W gabinecie lekarskim często jest to problem, ponieważ wizyta ma krótki czas i nie zawsze pacjent ma możliwość zadania pytań, które rozwieją wątpliwości.

Nasze spotkanie przebiegało w miłej atmosferze rozmowy, dlatego po spotkaniu każdy wiedział, jakie są sposoby unikania nieprzyjemnych dolegliwości oraz że nie należy zwlekać z zadbaniem o siebie. Czasami wystarczy zmienić tryb życia, złe nawyki żywieniowe i częściej uprawiać sport, aby poprawić swoje samopoczucie, a przede wszystkim - zdrowie.

Serdecznie dziękujemy panu Łukaszowi za poświęcony czas i podzielenie się swoją wiedzą, z której wiele skorzystaliśmy, a uczestniczkom spotkania z KGW w Mamliczu za słodką niespodziankę, którą przygotowały specjalnie na to spotkanie.

Agata PB

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/27112019{/gallery}