Po przerwie spowodowanej pandemią i wynikającymi z niej obostrzeniami Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Barcinie wraca do regularnych wystaw z cyklu „Artystyczne prezentacje” , którego celem jest przegląd twórczości artystów pochodzących z gminy Barcin i okolic. 13 października odbył się wernisaż pierwszej od kilku miesięcy wystawy – zebrani na spotkaniu goście obejrzeli prace młodej mieszkanki Piechcina, Pani Mileny Bednarskiej. Dzięki rozmowie, którą z malarką przeprowadziła Pani dyrektor Grażyna Szafraniak, widzowie zapoznali się także z historią artystycznej przygody Pani Mileny.

Piechcinianka od najmłodszych lat czuła potrzebę tworzenia, jednak okoliczności życiowe sprawiły, że swój talent zaczęła rozwijać dopiero jako osoba dorosła. Szybko zdecydowała się na pierwszą wystawę - zorganizowano ją w Miejskim Domu Kultury w Barcinie; dołączyła także do stowarzyszenia artystycznego Dom Artysty w Inowrocławiu. Twórcy zrzeszeni w grupie regularnie spotykają się i tworzą razem; organizują też plenery malarskie, wystawy grupowe, biorą udział w akcjach charytatywnych. Pani Milena doskonale odnalazła się w grupie, jest jej aktywną uczestniczką. Współpraca z innymi twórcami pozwala jej rozwijać umiejętności twórcze, czerpać inspiracje i wymieniać się doświadczeniami.

Artystka maluje farbami akrylowymi i olejnymi, próbuje swoich sił w akwareli. Nie stroni od eksperymentów – kilka jej prac powstało w technice mieszanej. Tematy obrazów Pani Mileny związane są głównie ze światem przyrody; szczególne miejsce w jej sercu zajmują tygrysy. Tworzy także krajobrazy, widoki miejskie, wizerunki ludzi.

Wystawa prac Mileny Bednarskiej będzie czynna do polowy listopada w czytelni biblioteki głównej w Barcinie. Zapraszamy do oglądania, naprawdę warto!