24 listopada w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się kolejne spotkanie z popularnego wśród naszych użytkowników cyklu „Artystyczne prezentacje”. Tym razem w czytelni biblioteki otwarto wystawę prac Marty Wilk - Wierzbińskiej.

Pani Marta jest absolwentką Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Na co dzień zajmuje się nauczaniem - pracuje jako nauczycielka plastyki, muzyki i języka polskiego w szkole podstawowej. Ze sztuką związana jest od najmłodszych lat; jej ojciec, Pan Krzysztof Wilk, jest cenionym malarzem. Pani Marta dorastała wśród sztalug, farb i płócien. Jak sama powiedziała na wernisażu, można powiedzieć, że twórczość była jej przeznaczona – teraz stara się przekazać zamiłowanie do sztuki swoim uczniom.

Artystka zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ceramiką artystyczną i użytkową oraz technikami dekoracyjnymi (min. decoupage). Ceramika w jej twórczości to rzecz stosunkowo nowa; Pani Marta interesuje się tą dziedziną od kilku lat. Swoje pierwsze kroki w ceramice stawiała pod okiem Adriany Wituckiej w Bydgoszczy; obecnie tworzy samodzielnie. Udało się jej urządzić w domu pracownię ceramiczną, dzięki czemu może poświęcać swojej nowej pasji każdą wolną chwilę.

Związana jest ze stowarzyszeniem artystycznym Dom Artysty w Inowrocławiu; jako członkini stowarzyszenia bierze udział w wystawach grupowych, plenerach malarskich oraz akcjach charytatywnych organizowanych przez stowarzyszenie. Jak podkreśla Pan Marta, możliwość tworzenia u boku innych artystów działa na nią niezwykle inspirująco. Zdradziła, że niebawem oddział Domu Artysty zostanie otwarty także w Barcinie.

Wystawa w bibliotece jest kolejna wystawą indywidualną artystki. Zapraszamy do oglądania wystawy w godzinach otwarcia czytelni.