Rok 2022 jest wyjątkowy dla Biblioteki Publiczna Miasta i Gminy Barcin – w tym właśnie roku książnica obchodzić będzie 75-lecie powstania. Przez te lata jedną z misji biblioteki było promowanie lokalnych talentów; cieszymy się więc, że pierwszym wydarzeniem w nowym roku był wernisaż wystawy barcińskiej artystki Karoliny Grochowiak. Spotkanie miało miejsce 12 stycznia.

Nie jest to pierwsza wystawa Pani Karoliny w naszej bibliotece; po raz pierwszy malarka zaprezentowała swoje prace w 2018 roku. Od tamtego czasu poczyniła duże postępy; o swoim rozwoju, aktualnej działalności twórczej i planach na przyszłość opowiedziała podczas wernisażu.

Początki artystycznej przygody Pani Karoliny wiążą się z haftem krzyżykowym, w późniejszym czasie twórczyni zainteresowała się decoupage, czyli techniką ozdabiania przedmiotów użytkowych za pomocą serwetek. W 2016 roku, dzięki uczestnictwie w zajęciach plastycznych organizowanych w Miejskim Domu Kultury w Barcinie, poznała świat farb i pasteli. Nowe techniki stały się zaczątkiem artystycznej pasji, której Pani Karolina oddaje się do dziś. Po pracy, w każdej wolnej chwili artystka doskonali swoją sztukę; nie tylko regularnie maluje i rysuje, lecz także śledzi blogi artystyczne w sieci i aktywnie uczestniczy w tematycznych grupach na mediach społecznościowych, szukając nowych inspiracji. Jak sama podkreśla – nie zatrzymuje się, wciąż idzie do przodu.

Oglądając wystawę można zauważyć, że ulubionymi technikami Pani Karoliny są akwarela oraz pastele suche, artystka próbuje też swoich sił w farbach olejnych. Dominują widoki miejskie, wizerunki zwierząt i ludzi oraz krajobrazy; specjalne miejsce zajmują widoki ukochanych przez Panią Karolinę Tatr oraz Zakopanego. Warto też zwrócić uwagę na serię akwarel przedstawiających widoki Barcina, namalowanych na podstawie starych pocztówek.

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy – będzie czynna do połowy lutego. Jak podczas każdej wystawy w naszej bibliotece, z sylwetką twórczyni można zapoznać się przeglądając mini katalog, dostępny na miejscu.