W pogodne popołudnie 15 marca w barcińskiej bibliotece została otwarta kolejna w tym roku wystawa z cyklu „Artystyczne prezentacje” , którego celem jest pokazywanie dorobku artystycznego twórców z Barcina i okolic. Tym razem swoje prace pokazała Agnieszka Rydlewska – artystka znana użytkownikom biblioteki w dwóch wcześniejszych wystaw, w 2017 i 2019 roku. Malarka pokazała kilkadziesiąt prac.

Podczas wernisażu Pani Agnieszka opowiedziała zebranym o swojej drodze twórczej. Zaznaczyła, ze tak naprawdę zaczęła rozwijać swoje umiejętności dopiero jako osoba dorosła; w dzieciństwie nie miała takiej możliwości. W 2015 roku dołączyła do zajęć artystycznych prowadzonych przez Panią Adrianę Marek w Miejskim Domu Kultury w Barcinie; tu pod czujnym okiem instruktorki mogła rozwijać swój talent.

Artystka tworzy w wielu technikach; maluje akwarelami oraz farbami olejnymi i akrylowymi, rysuje też kredkami. Tematyka jej prac jest różnorodna. Na wystawie można podziwiać krajobrazy, widoki miejskie, portrety; łatwo zauważyć też dużą ilość wizerunków kobiet. Jak stwierdziła sama twórczyni, kobieta to jeden z jej ulubionych motywów; w swoich dziełach stara się pokazać siłę i determinację tej płci. Pomagają jej w tym duże formaty, które bardzo lubi, i żywa, bujna kolorystyka. Ostatnio do swojego zasobu metod malarskich dołączyła też złotą farbę, którą podkreśla kształty i barwy.

Mówiąc o artystycznych celach, na pierwszym miejscu Pani Agnieszka stawia pragnienie posiadania własnego atelier - obecnie tworzy w domu. Marzy się jej też malowanie aktów; rysowanie z żywego modela byłoby dla niej prawdziwym wyzwaniem, któremu chciałaby którego dnia sprostać.

Obecni na wernisażu z zaciekawieniem słuchali opowieści Pani Agnieszki, zadawali tez wiele pytań, Zanim jednak artystka została obsypana kwiatami i gratulacjami, przed publicznością wystąpiła inna utalentowana osoba- Pani Patrycja Mazurek, która zaśpiewała kilak piosenek w akompaniamencie gitary. Pani Patrycja, prywatnie kuzynka malarki, za swój występ zebrała zasłużone brawa.