Zdarzyło się wiele razy, że artyści, których debiutancka wystawa miała miejsce w naszej bibliotece, stawali się potem uznanymi twórcami. Mamy nadzieję, że podobnie będzie z trojgiem uczniów Zespołu Szkół w Barcinie: Mają Grzeczka, Oliwią Kułakowską i Pawłem Niesynem, których wystawę otwarto w czytelni biblioteki 19 kwietnia. Życzymy tego z całego serca.

Podczas wernisażu młodzi twórcy opowiedzieli o swoich ulubionych technikach, artystycznych planach i inspiracjach. Mai, Oliwii i Pawła słuchała liczna widownia, w tym rodzina i przyjaciele.

Kilka słów o młodych artystach: Paweł jest uczniem klasy VI Szkoły Podstawowej nr 2, natomiast Maja i Oliwia uczęszczają do Liceum Ogólnokształcącego; odpowiednio do klas I i II. Paweł rysuje, maluje i fotografuje – umiejętności w tej ostatniej sztuce rozwija pod okiem tata, zapalonego fotografa. Jak zdradził podczas wernisażu, zajmuje się też tworzeniem filmów poklatkowych. Co ciekawe, do komponowania kadrów używa ludzików LEGO.

Maja lubi rysować i malować. Jej prace najczęściej utrzymane są w minimalistycznej palecie kolorów, Maja nie boi się jednak bardziej śmiałych rozwiązań – np. zestawiania czerni i czerwieni. Na wystawie prezentowane są głownie krajobrazy młodej artystki.

Ulubioną techniką Oliwii jest rysunek ołówkiem, stąd większość jej prac utrzymana jest w czarno -białej tonacji barwnej. Dziewczyna nie stroni też od rysunku kredkami. Inspiracji szuka w codziennym życiu – na kartach jej szkicownika pojawiają się zarówno kwiaty, jak i wizerunki znanych aktorów.

Gratulujemy Mai, Oliwii i Pawłowi talentu oraz pasji i trzymamy kciuki za ich dalszy artystyczny rozwój.