22 listopada br. w piechcińskiej książnicy odbyło się otwarcie wystawy rękodzieła pani Barbary Stolarczyk, mieszkanki Inowrocławia, która jest pełna pasji, a szczególnie oddana szydełkowaniu.

Podczas wernisażu Pani kierownik biblioteki, Mariola Zelek, zaprezentowała gościa spotkania. Robótki ręczne i szydełkowanie to wielka pasja pani Barbary i tak naprawdę to tylko kawałek z tego, co robi. Inspiracji szuka w Internecie, a potem wykorzystuje je w domowym zaciszu, odkąd musiała zrezygnować z pracy w handlu.

Uczestnicy spotkania zachwycali się precyzyjnie wykonanymi na szydełku i nie tylko eksponatami. Można było obejrzeć torebki, chusty, opaski, a także serwetki, bransoletki, łapacze snów, ozdoby i pamiątki okolicznościowe, bombki, skrzaty świąteczne oraz stroiki bożonarodzeniowe. Wystawa potrwa do końca listopada. Serdecznie zapraszamy.