Uczestnicy spotkania oglądają wystawione prace

„Pasja łączy pokolenia” to klub działający przy filii biblioteki w Mamliczu, powstały w 2017 roku z inicjatywy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin Filii w Mamliczu oraz Świetlicy Miejskiego Domu Kultury w Mamliczu. Powstanie klubu związane jest z warsztatami wikliny papierowej, które zorganizowano w filii w październiku 2017 roku; zajęcia poprowadziła Pani Halina Ryszka - uczestniczka warsztatów z wikliny papierowej w innej filii barcińskiej biblioteki – położonej na „starym mieście” w Barcinie. Paniom biorącym udział w warsztatach tak bardzo spodobała się ta technika, że zapragnęły rozwijać swoje umiejętności na kolejnych spotkaniach. I tak oto narodził się klub „Pasja łączy pokolenia”, który zrzesza grupę aktywnych, pełnych pasji kobiet; Panie spotykają się regularnie; w zajęciach biorą udział także ich dzieci i wnuki.

Twórczość Pań nie ogranicza się do wikliny papierowej; klubowiczki co chwila próbują nowych technik. Wykonują min. kwiaty z rajstop i krepiny, szyją tulipany i róże z materiału, składają wstążki techniką kanzashi. Pomysłów szukają w internecie, bardzo inspirują się też wzajemnie – efektem ich pracy są piękne przedmioty ozdobne i użytkowe, które od 12 lutego można oglądać w barcińskiej bibliotece. To już druga wystawa Klubu w siedzibie głównej biblioteki; pierwsza miała miejsce w 2018 roku. W wernisażu udział wzięły: Ewa Madalińska, Ewa Ruczyńska, Halina Ryszka, Marlena Wyka oraz bibliotekarka prowadząca Filię w Mamliczu Edyta Dypolt.

Podczas spotkania Panie opowiedziały zebranym o działalności grupy, inspiracjach, artystycznych planach na przyszłość. Klubowiczki podkreślały, że spotkania klubu są dla nich czymś bardzo ważnym; nie tylko mogą się tam twórczo realizować, ale także spędzać czas w miłym towarzystwie.

Serdecznie gratujemy Paniom talentów, oraz życzymy powodzenia w rozwijaniu umiejętności.

Uczestnicy zajęć „Pasja łączy pokolenia” w BPMiGB Filia w Mamliczu.

• Halina Ryszka
  • Ewa Ruczyńska
  • Ewa Madalińska
  • Marlena Wyka