Kliknij, aby powiększyć17 grudnia 2019 r. w piechcińskiej bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Prezent od gwiazdki”, w której uczestniczyli uczniowie klasy II b Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Elżbietą Krawczyk. Zajęcia odbyły się w ramach cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych”.

Kliknij, aby powiększyć11 grudnia 2019 r. w piechcińskiej filii odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Gwiazdkowe opowieści”, w której uczestniczyli uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Justyną Michalak, oraz nauczycielem wspomagającym, panią Katarzyną Ściernicką. Zajęcia odbyły się w ramach cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych”.

Kliknij, aby powiększyćW Mamliczu 7. grudnia miały miejsce warsztaty robienia łapaczy snów z panią Iloną Gawrońską (CreativeArt). Zajęcia zostały zorganizowane przy współpracy BPMiG Barcin, Filii w Mamliczu oraz Świetlicy MDK w Mamliczu.

Kliknij, aby powiększyć6. grudnia w Mamliczu odbyło się spotkanie mikołajkowe dla dzieci. Organizatorami imprezy była radna Rady Miejskiej w Barcinie - pani Agnieszka Sulecka, Rada Sołecka Mamlicz, Koło Gospodyń Wiejskich z Mamlicza oraz Świetlica MDK w Mamliczu we współpracy z mamlicką Biblioteką.

Kliknij, aby powiększyćPraca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy 5 grudnia na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają wolontariusze w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym. Również w barcińskiej bibliotece świętujemy Dzień Wolontariusza – jest to idealna okazja, aby wyrazić wdzięczność wobec osób, które bezinteresownie pracują na rzecz książnicy.

Kliknij, aby powiększyćW Anglii od imion wielkich królowych nazywano epoki. W Polsce, ze względu na to zupełnie inne uwarunkowania społeczno – polityczne, kobiety na tronie odgrywały znacznie mniejszą rolę – co nie znaczy, że w naszej historii brak jest niezwykłych, silnych władczyń, które odcisnęły swoje piętno na dziejach kraju. O takich właśnie kobietach mówiono podczas kolejnego spotkania z cyklu „Ciekawi historii” prowadzonego przez Olgę Gralak-Ćwikłę. Wydarzenie miało miejsce 27 listopada.

Kliknij, aby powiększyćW ubiegłym tygodniu (3. i 4. grudnia) przedszkolaki z grupy Biedronek oraz sześciolatki z Mamlicza pisały w Bibliotece listy do Świętego Mikołaja.

Kliknij, aby powiększyćJest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii i czarów. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i zabawy.

Kliknij, aby powiększyćJuż od 11 lat barcińska biblioteka organizuje konkurs gwary pałuckiej, w którym dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe mogą sprawdzić swoje umiejętności w posługiwaniu się gwarą. Rywalizacja pod nazwą „Gwara pałucka - ocalić od zapomnienia” rozgrywała się początkowo na poziomie gminnym, by po jakimś czasie przejść na poziom powiatowy.

Kliknij, aby powiększyć25. listopada bibliotekę w Mamliczu odwiedziła pani kosmetolog z Bydgoszczy – pani Agata Janik. Wydarzenie zorganizowano przy współpracy mamlickiej biblioteki oraz Świetlicy MDK w Mamliczu.