Kliknij, aby powiększyćW ramach obchodów „Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka”, bibliotekarki z Oddziału dla dzieci i młodzieży zaprosiły dzieci z barcińskich przedszkoli na wspólne czytanie bajek. Co prawda święto przepada 20 września, jednak grup przedszkolnych jest tak dużo, że świętujemy jeszcze, w tym tygodniu.

W piątkowe przedpołudnie, 3 października 2019 roku barcińską bibliotekę odwiedziła grupa 6 latków z Przedszkola nr 2 w Barcinie z wychowawczynią panią Dorotą Gałązka. Maluchy powitała dyrektor biblioteki Pani Grażyna Szafraniak, proponując dzieciom udział w projekcie „Z książką na start”. W ramach projektu dzieci z roczników od 2013 do 2016 mogą odebrać w bibliotece pakiet książek, gadżety oraz kartę, na której za każdą wizytę w bibliotece przyklejają naklejki. Zbierając „delfinki” dziecko może otrzymać specjalny Dyplom Małego Czytelnika. W magiczną podróż do świata wierszy i bajek zabrała dzieci pani Joanna Kujawa-Drozdowska, pracująca w Oddziale dla dzieci i młodzieży.

Na początek maluchy zaprzyjaźniły się z biblioteczną kicią, następnie z ogromnym zaciekawieniem i nieskrywaną radością dzieci wysłuchały wiersza "Co dziś kredki zmalowały”. Dzieci zobaczyły również, że czytanie można połączyć z zabawą, czemu posłużyła książka o perypetiach zabawnej ośmiornicy Oli.

Po wysłuchaniu bajeczek przedszkolaki miały możliwość obejrzenia książeczek przeznaczonych dla ich wieku, a następnie zbudowały wieżę z książek, na której szczycie siedział polarny miś.

Podczas piątkowych zajęć nie zabrakło ruchu oraz czarowania. Dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom oraz zakładki z liskiem, a bibliotekarki dostały niespodziankę w postaci mini poduszeczki w kształcie „sówki”, którą pani Asia nazwała spontanicznie „huhusiem”.

Joanna Kujawa-Drozdowska

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/11102019{/gallery}