Kliknij, aby powiększyćPrzełom października i listopada to czas sprzyjający zadumie – głównie ze względu na przypadające w tym czasie święta poświęcone pamięci zmarłych, ale także jesienny nastrój, potęgowany deszczowymi dniami i wcześnie zapadającym zmrokiem. Myślimy wtedy o przemijaniu, różnych kolejach losu, ludzkich historiach; przywołujemy wspomnienia.

28 października w barcińskiej bibliotece doszło do spotkania, podczas którego powstała okazja do wspólnych wspominek - pierwsze po przerwie wydarzenie z cyklu „Zajrzyjmy do biblioteki… powspominać”. Przywoływano pamięć o ludziach, którzy zapisali się dużymi literami w historii Barcina, nie zabrakło także wspomnień o członkach rodziny zebranych w czytelni osób.

Wśród zebranych panowała cicha, acz pogodna atmosfera; wiele przywołanych wspomnień było radosnych, co wywoływało na twarzach zebranych szczery uśmiech.

Następne spotkanie wspomnieniowe odbędzie się 26 listopada i będzie poświęcone historii zakładów wapienniczych „Kujawy”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!