Kliknij, aby powiększyć18 marca 2019 roku w barcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie z autorem 5 najnowszych książeczek dla dzieci opowiadających o zawodach

Pan Roman Pankiewicz - autor książeczek mieszka na stałe w Krakowie. Już wielokrotnie gościł w barcińskiej bibliotece. Na wcześniejszych spotkaniach prezentował literaturę o Islandii, Rosji i Niemczech, które powstały w czasie jego pobytu w różnych krajach, gdzie Pan Roman potrafił połączyć pracę zawodową z żyłką odkrywcy. Jednakże jego najnowsze publikacje skierowane są dla najmłodszych czytelników. Pisarz spotkał się z uczniami klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie. Czytając wierszowane historyjki o bohaterach swoich książeczek, kolejno wcielał się w rolę: żołnierza, policjanta, strażaka, ratownika medycznego i listonosza.

Uczniowie podczas spotkania autorskiego byli bardzo aktywni i chętnie rymowali razem z autorem. Po spotkaniu chętni mogli zakupić książeczki z autografem pisarza. Wszystkie pozycje książkowe będzie można wypożyczyć także w barcińskich bibliotekach.

Justyna Pałka