W czwartkowe przedpołudnie w ramach Tygodnia Bibliotek w barcińskiej bibliotece gościliśmy autorkę cudownych książek dla dzieci i młodzieży Panią Jolantę Reisch-Klose. W spotkaniach uczestniczyły klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Barcinie oraz klasy V z Zespołu Szkół w Barcinie.

Pani Jola opowiadała dzieciom o swojej twórczości, o tym skąd bierze pomysły na kolejne książki oraz w jaki sposób zabiera się do ich stworzenia. Prawie każda z książek jej autorstwa mówi o wielkiej miłości do zwierząt. Autorka zwracała ogromną uwagę dzieci na to, że zwierzęta to nie zabawki, że są stworzeniami, które czują i bardzo dużo rozumieją, a my jako ich wielcy przyjaciele powinniśmy o nie dbać i się nimi jak najlepiej opiekować.

Na koniec dzieci mogły nabyć książki z autografem autorki.

Justyna Woźniak