W środę 22 listopada 2023 r. w barcińskiej książnicy gościł poeta i aktor Piotr Pilarski, autor cyklu poetyckiego pt. „Animus serce moje”, wydanego w antologii „Szuflada.”.

Piotr Pilarski jest laureatem licznych konkursów recytatorskich, aktorem, występował w teatrze jeleniogórskim oraz ostrowskim. Cyklicznie bierze udział w Narodowym Czytaniu, gdzie towarzyszy m.in. takim osobistościom jak Michał Grudziński z Teatru Nowego w Poznaniu oraz Laurze Łącz, występującej na deskach Teatru Polskiego w Warszawie.

Podczas wieczorku poetycko-muzycznego w Barcinie poeta zaprezentował swoją twórczość w postaci 24 wierszy o miłości, człowieku i odczuwaniu świata widzianego z perspektywy tytułowego bohatera cyklu. W utworach jest wiele odniesień do sztuki, kultury, literatury, patriotyzmu, a nawet sportu. Poezji towarzyszyła ponadczasowa muzyka Fryderyka Chopina, która stanowiła piękną oprawę dla sztuki.

Pan Piotr aktorską prezentacją swojej twórczości umilił czas zgromadzonym gościom. Na zakończenie życzył wszystkim uczestnikom spotkania pogody ducha, pięknych podróży i tego, żeby cząstka tytułowego „Animusa” została w każdym z nich. Po recitalu można było nabyć prezentowany tomik poezji wraz z dedykacją autora.

Kamila Buczek