Dnia 13 grudnia naszą bibliotekę odwiedził Krzysztof Drozdowski prezes Fundacji Historycznej im. Mariana Rejewskiego, członek Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, członek Zarządu Stowarzyszenia Patriotyzm i Wolność oraz członek Zarządu Stowarzyszenia Historyków Wojskowości. Redaktor naczelny portalu historianaprawde.pl. Obecnie współpracuje z dwutygodnikiem Wolna Droga i portalem TVP3 Bydgoszcz. Stały współpracownik magazynu Polska Zbrojna Historia. Autor 26 książek historycznych naukowych i popularnonaukowych i ponad 200 artykułów o tematyce historycznej.

Tematem spotkania była najnowsza książka pana Krzysztofa pt. „Ostatnie tajemnice nazistów.” Autor poruszył bardzo intrygujące kwestie związane z historią Trzeciej Rzeszy i jej najważniejszymi dowódcami. Zgromadzeni widzowie poznali wiele owianych tajemnicą historii dotyczących poczynań i losów powojennych takich postaci jak Rudolf Hoess czy Heinrich Himmler oraz o bardzo kontrowersyjnych sytuacjach w których zmarli, a o których dokumenty są objęte klauzulą tajności przez rząd Anglii do 2045 r. prelegent oczywiście nie zdradzał wszystkich szczegółów chcąc w ten sposób zachęcić czytelników do sięgnięcia po książki, w których wszystkie aspekty są szczegółowo opisane.

Na koniec spotkania nie zabrakło pytań i rozmów kuluarowych a osoby, które zjawiły się na spotkaniu miały również możliwość zakupienia niektórych publikacji pana Krzysztofa, włącznie z najnowszą omawianą na spotkaniu. Po cichu możemy się pochwalić tym, że książki Krzysztofa Drozdowskiego trafią również do zbiorów naszej biblioteki.