Kliknij, aby powiększyć22. i 23. października w bibliotece w Mamliczu odbyły się lekcje biblioteczne dla przedszkolaków i sześciolatków pn.: „Mam talent! – każdy z nas jest wyjątkowy”.

Podczas zajęć czytaliśmy książkę o relacjach, z serii Przygody Fenka pt.: „Jesteśmy sobie potrzebni”. Dzięki tej historii dowiedzieliśmy się bardzo ważnych rzeczy, a mianowicie tego, że:

• każdy z nas czegoś nie potrafi, a z czymś innym radzi sobie doskonale,
  • różnimy się od siebie, ale nikt z nas nie jest przez to gorszy,
  • współpracując ze sobą, możemy osiągnąć więcej niż w pojedynkę,
  • poznaliśmy znaczenie słowa TALENT.

Każdy uczestnik zajęć potrafił nazwać swój talent, a były one naprawdę różnorodne i wyjątkowe. Dyskutowaliśmy o różnych zdolnościach, podaliśmy definicję talentu i wspólnie naklejaliśmy obrazki na planszę.

Na zakończenie zajęć każdy narysował swój TALENT. To były naprawdę wartościowe i pouczające spotkania.

Agata PB

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/28102019_7{/gallery}