Kliknij, aby powiększyćW sobotę - 8.12.2018 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbył się Niepodległościowy Turniej Szachowy zorganizowany w ramach projektu „Drogowskaz-Niepodległa”, dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu ”Partnerstwo dla książki”. Organizatorami przedsięwzięcia oprócz biblioteki byli: Zespół Szkół w Barcinie oraz firma Imago Okna Drzwi Rolety.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund, przy tempie 10 minut na zawodnika. Sędzią głównym był Hubert Łukomski. W zawodach wzięło udział 41 zawodników, spośród których najmłodszy miał lat 6, a najstarszy 74. Zwycięzcą turnieju został Krzysztof Żołnierowicz (KSz Gambit Świecie), drugie miejsce zajął Mateusz Budnik (KSz Gambit Świecie), trzecia lokata przypadła Andrzejowi Maciejewskiemu (NOK Nakło). Wśród dziewcząt najlepszymi okazały się: Magdalena Trela, Milena Wolska i Martyna Urbańska. Wśród chłopców: Miłosz Kranz, Maurycy Kranz oraz Olgierd Pawłowski.

Dla wszystkich uczestników przygotowano nagrody w postaci książki, gry edukacyjnej oraz napoje, słodycze i kanapki.

PROJEKT "DROGOWSKAZ NIEPODLEGŁA" DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.