Kliknij, aby powiększyć Dnia 12. 09. 2018 r. o godzinie 1230 w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyła się prelekcja Pana Jarosława Górskiego ,,Jak żyli, co lubili, w co się bawili, czego się uczyli nasi rówieśnicy w XIX i XX wieku w Polsce”.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu dofinansowanego przez Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury pn. „Drogowskaz Niepodległa” i było bogato ilustrowaną fotografiami i obrazami pogadanką z elementami warsztatów.
Uczestnikami spotkania byli uczniowie V klasy tutejszej szkoły podstawowej oraz IV klasy szkoły podstawowej z Piechcina.
Prelegent przybliżył uczniom edukację, zwyczaje, zabawy rówieśników z XIX i XX wieku. Pokazał zdjęcia z tamtych czasów, a w końcowej fazie zachęcił uczniów do uczestniczenia w zabawie, którą fascynowały się dzieci w międzywojniu. W spotkaniu warsztatowym uczestniczyły 43 osoby.

Agnieszka Błażejewska

PROJEKT "DROGOWSKAZ NIEPODLEGŁA" DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.