Kliknij, aby powiększyć15 maja 2018 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie warsztatem pn. Trudne słowo „demokracja”. Piękne słowo „demokracja” rozpoczęliśmy spotkania w ramach projektu „Drogowskaz - Niepodległa”. Przedsięwzięcie dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

.Uczestnicząca w spotkaniu młodzież w pierwszej części zajęć posłuchała o historii idei państwa, demokracji i trudnościach z nią związanych oraz korzyściach płynących z jej pielęgnowania. W drugiej części typowo warsztatowej młodzież znalazła się na bezludnej wyspie, powoływała fikcyjne państwo i tworzyła prawa i obowiązki w nim panujące. Tworząc własną małą konstytucję dzieci poznawały zasady, które mogą nauczyć je zwracania uwagi na potrzeby innych.

Warsztaty przeprowadziła Ewa Jałochowska dziennikarka, historyk sztuki, autorka książek: „Historia sztuki dla dzieci i rodziców. Rozmowy z Kajtkiem” oraz „Duchy Singapuru”. A uczestniczyli w nich uczniowie miejscowego Gimnazjum razem z opiekunami w liczbie 45 osób.

Projekt „Drogowskaz - Niepodległa”

dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu: Partnerstwo dla książki