Kliknij, aby powiększyćW jesienne piątkowe popołudnie, 16 listopada 2018r., uczestnicy projektu EDUKOWANIE PRZEZ CZYTANIE realizowanego przez Oddział dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki publicznej, spotkali się, aby wspólnie spędzić czas czytając książki i grając w gry.

W pierwszej części dzieci wysłuchały wierszy polskich poetów Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Joanny Papuzińskiej, Katarzyny Marciniak, Barbary Lewandowskiej czy Danuty Wawiłow. W czasie słuchania o przygodach „Hipopotama”, uczuciach „Zakochanego pająka”, podróży „Fruwającej krowy”, zachowaniu tajemniczych „Rupaków” i leśnej audycji w „Ptasim radiu” nie zabrakło śmiechu oraz ćwiczeń językowych do wiersza „Pan śmieszek”. Natomiast w drugiej części spotkania rodzice wraz ze swoimi pociechami grali w różne gry planszowe, matematyczne i przyrodnicze, układali puzzle i domino, ćwiczyli spostrzegawczość z grami typu memory.

Zarówno wysłuchane teksty, jak i wspólna gra wywołały wśród dzieci i dorosłych wiele pozytywnych emocji i wprawiły gości biblioteki w doskonałe samopoczucie.

Joanna Kujawa-Drozdowska