Rozmową o darach jesieni oraz wspólnym czytaniem bajki o jeżyku zainaugurowaliśmy projekt „Edukowanie przez czytanie”, który jest realizowany przez Oddział dla dzieci i młodzieży już od kilku lat.

Kliknij, aby powiększyć9 kwietnia 2019 roku, w kolorowym Oddziale dla dzieci i młodzieży gościliśmy uczestników projektu EDUKOWANIE PRZEZ CZYTANIE. Tym razem spotkaliśmy się na warsztatach literacko-plastycznych zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Święto to obchodzone jest 2 kwietnia, w dniu urodzin pisarza i bajkopisarza Hansa Christiana Andersena.

Kliknij, aby powiększyćW jesienne piątkowe popołudnie, 16 listopada 2018r., uczestnicy projektu EDUKOWANIE PRZEZ CZYTANIE realizowanego przez Oddział dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki publicznej, spotkali się, aby wspólnie spędzić czas czytając książki i grając w gry.

Kliknij, aby powiększyć29 października 2018 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyły się kolejne warsztaty patriotyczne z okazji zbliżającej się 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Głównym celem warsztatów jest pielęgnowanie polskości, kształtowanie postaw patriotycznych oraz szacunku dla przodków, symboli, języka i barw narodowych.

Kliknij, aby powiększyć26 października 2018 roku w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się kolejne spotkanie dla dzieci biorących udział w projekcie „Edukowanie przez czytanie”.

Kliknij, aby powiększyć21 września 2018 roku odbyło się pierwsze spotkanie uczestników projektu „Edukowanie przez czytanie”. Bibliotekarka zapoznała rodziców i opiekunów dzieci z zasadami uczestnictwa w w/w projekcie oraz zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy podczas spektaklu teatralnego pt. „Król Kazimierz”, który wystawił Teatr Bajeczny z Bydgoszczy.