Kliknij, aby powiększyć26 października 2018 roku w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się kolejne spotkanie dla dzieci biorących udział w projekcie „Edukowanie przez czytanie”.

W październiku uczestnicy projektu wraz z rodzicami i opiekunami wzięli udział w zajęciach pt. „Jesienne pejzaże”.

Zajęcia rozpoczęły się krótkim wprowadzeniem dzieci w kolejną porę roku jaką jest jesień. Pani bibliotekarka rozmawiała z dziećmi o zwiastunach jesieni, o tym jak zmieniają się kolory liści na drzewach, jak zwierzęta przygotowują się do zimy robiąc zapasy w czasie jesieni oraz z czym się dzieciom kojarzy jesień. Kolejnym wyzwaniem dla całych rodzin były jesienne wyklejanki. Każda rodzina otrzymała gotowe szablony różnych gatunków liści oraz kolorowe bibułki. Zadaniem rodzin było wspólne wyklejenie szablonów kolorowymi skrawkami papieru. Dzieci bardzo chętnie rozdzierały kolorowe papiery na drobne kawałeczki z założeniem, że ich szablon będzie najdokładniej wyklejony.

Prace wykonane przez uczestników projektu zostaną wyeksponowane na wystawie w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki.

Kolejne spotkanie dla rodzin biorących udział w projekcie „Edukowanie przez czytanie” odbędzie się już w listopadzie.