Kliknij, aby powiększyć11 października 2018 roku, na terenie naszego miasta odbyła się Gra Miejska pn.: „Polski dodaj do ulubionych” zorganizowana w ramach projektu „Polski da się lubić”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żninie, Zespół Szkół w Barcinie oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin.

Panie Halina Kolińska, Renata Grabowska oraz pan Marek Koliński przygotowali dla drużyn trasę oraz zadania, które uczestnicy zabawy rozwiązywali w poszczególnych punktach kontrolnych.

Uczniowie z klasy VI a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie zaopatrzeni w dzienniczki patrolowe, wodę i słodką przekąskę przemierzali poszczególne punkty kontrolne. Były one usytuowane w sklepie odzieżowym, na stadionie miejskim, na basenie, w straży pożarnej oraz w plenerze przed ośrodkiem zdrowia. W każdym punkcie czekał na uczestników gry harcerz, który mieli przygotowane dla nich zadania dotyczące ortografii. Po prawidłowo wykonanym poleceniu Zespół otrzymywał wpis do dzienniczka oraz kolejną wskazówkę dotyczącą dalszej trasy. Po zaliczeniu wszystkich punktów wszyscy uczestnicy powrócili do biblioteki gdzie miał miejsce finał Gry. Wszystkie zespoły oraz harcerze otrzymali nagrody rzeczowe w postaci kubków termicznych z logo Projektu oraz pamiątkowe dyplomy.

Młodzi ludzie biorąc udział w grze dobrze się bawili i jednocześnie utrwalali zasady ortograficzne. Nad bezpieczeństwem uczniów oraz harcerzy czuwali nauczyciele, bibliotekarze oraz słuchacze CKU. Trasę oraz poszczególne zadania dla drużyn przygotowały panie Halina Kolińska i Renata Grabowska oraz pan Marek Koliński.

W zabawie wzięło udział 49 osób. Za pomoc w realizacji Gry dziękujemy: pracownikom BOSiR-u, MDK, OSP oraz Sklepu Odzieżowego w Barcinie.

Renata Grabowska

PROJEKT "POLSKI DA SIĘ LUBIĆ" DOFINANSOWANO Z ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.