Kliknij, aby powiększyćWe wtorkowe przedpołudnie 21 sierpnia 2018 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyły się zajęcia pt. „Sztuka w roślinach” w ramach projektu „EDU ART i TY!”.

Podczas warsztatów prowadzonych przez Panią Ewę Drążczyk - Orzechowską dzieci tworzyły własne kompozycje florystyczne. Uczestnicy zajęć poznali tą przyjemną, ale i nie łatwą sztukę. Dzieci tworząc dzieła z kwiatów nauczyły się odpowiedniego ich przycinania, estetyki układania kompozycji, i jak poznały nowe nieznane im dotąd nazwy kwiatów. Następnie za pomocą kolorowych wstążek oraz drewnianych pszczółek i biedroneczek przyozdobiły swoje dzieła. Powstały przepiękne doniczki i koszyczki dla mamy, taty, babci czy dla… rodziny. Efekt prac można zobaczyć na zdjęciach wykonanych podczas zajęć. Na koniec każdy z uczestników zabrał swoje dzieła, aby wręczyć je swoim najbliższym.

Warsztaty realizowane w ramach projektu „EDU ART i TY!” zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Joanna Kujawa-Drozdowska

PROJEKT "EDU ART I TY!" DOFINANSOWANO Z ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.