Kliknij, aby powiększyć10 lipca 2018 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyły się kolejne zajęcia, w ramach projektu „EDU ART i TY!, które dofinansowane są ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

We wtorkowe przedpołudnie odbyły się warsztaty artystyczne pt. „MURAL – komiks na ścianie?”. Na wstępie bibliotekarka Justyna Pałka powitała dzieci i omówiła z dziećmi tematykę wtorkowych zajęć.

Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się co to są murale, jak one wyglądają, jakiej tematyki mogą dotyczyć oraz czemu służy mural. Kolejnym punktem warsztatów było zapoznanie dzieci z trudną sztuką projektowania i tworzenia murali. Niestety pogoda popsuła nam plany i zamiast malować murale na powietrzu dzieci projektowały je na dużych arkuszach papieru. Powstały przepiękne murale, które prezentują różnokolorowe formy ekspresji oraz dokładnie przemyślane projekty. Murale stworzone przez dzieci można oglądać na wystawie jaka powstała w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki.

Gdy przestał padać deszcz uczestnicy zajęć mieli możliwość stworzenia kolorowego muralu na bibliotecznym chodniku.

Justyna Pałka

PROJEKT "EDU ART I TY!" DOFINANSOWANO Z ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.