Kliknij, aby powiększyć4 września, po wakacyjnej przerwie, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się spotkanie organizowane w ramach projektu „Biblioteka ze smakiem”. Zadanie, dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla Książki, proponuje użytkownikom biblioteki ciekawe wydarzenia związane z szeroko pojmowaną sztuką kulinarną oraz kuchnią – nieraz pojmowaną w niezbyt stereotypowy sposób. Tak właśnie było na wrześniowym spotkaniu, którego gościem była Pani Manula Kalicka – ceniona pisarka i dziennikarka, właścicielka agencji literackiej. Pani Kalicka w niezwykle interesujący sposób opowiedziała zebranym nie tylko o swojej twórczości, ale także o tym, jak pisanie i wydawanie książki wygląda... od kuchni.

Goście dowiedzieli się więc, jak przebiega proces wyboru książki spośród wielu nadesłanych do redakcji wydawnictwa rękopisów; Pani Manula zaznaczyła tu, że łatwiej tu jest autorkom – kobietom – debiutującym pisarzom - mężczyznom znacznie trudniej się przebić. Była także mowa o takich kwestiach jak wybór tytułu książki, korekta i redakcja, wreszcie promocja wydanej już książki. Pisarka opowiedziała również o festiwalach literackich, które dla wielu twórców są okazją dla nabywania doświadczeń oraz spotkań z innymi ludźmi pióra; szczególnie ciepło wspominała tu Festiwal Literatury Kobiecej w Siedlcach (już nieistniejący) – była jedną z pomysłodawczyń imprezy.

Oczywiście pojawiło się wiele pytań od publiczności, na które Pani Kalicka chętnie odpowiadała. Wypisywała również autografy oraz dedykacje w swoich książkach, które można było kupić w trakcie spotkania.

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.