Kliknij, aby powiększyćRozmowy przy stole prowadzone 20 listopada 2019 r. w bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie przez piszące w duecie Agnieszkę Jeż i Paulinę Płatkowską zakończyły projekt „Biblioteka ze smakiem”. Przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla książki” realizowanego w naszej bibliotece od maja tego roku.

Kliknij, aby powiększyćOgromną radość sprawiła nam możliwość uczestniczenia w akcji, PorozmawiajMy Proszę, którą współorganizowały dla bibliotek Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Fundacja Kocham Polskę. „Podstawą spotkania jest rozmowa. Tam, gdzie nie ma rozmowy, nie ma spotkań. Tam, gdzie nie ma spotkań, nie ma relacji. Gdzie nie ma relacji, nie ma rozwoju”. W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie przeprowadzono dwa spotkania w ramach tego projektu.

Kliknij, aby powiększyć6 listopada 2019 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie odbyło się spotkanie z pisarką, dziennikarką Katarzyną Enerlich pn. „Smaki Mazur” zorganizowane w ramach projektu „Biblioteka ze smakiem”. Przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Kliknij, aby powiększyćŚwiat, wbrew pozorom, jest mały i dostępny dla wszystkich. Zwiedzają go dwie grupy ludzi. Jedną z nich stanowią turyści, drugą – podróżnicy. Turyści odwiedzają świat, poznając najpopularniejsze atrakcje turystyczne. Podróżnicy natomiast zagłębiają się w kulturę, odkrywają poza turystyczne miejsca i prawdziwe oblicze danego obszaru. Taką podróżniczo-kulinarną opowieść o obu kontynentach Ameryki przedstawili 22 października 2019 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie Monika Mądra-Pawlak oraz Jan Pawlak.

Kliknij, aby powiększyćCzym w kuchni staropolskiej był bigos? Skąd wzięła się nazwa „barszcz”? Kiedy na polskich stołach pojawił się kotlet schabowy? Odpowiedzi na te pytania – i wiele innych - otrzymali uczestnicy spotkania „Kuchnia przez wieki”, które odbyło się 16 października w barcińskiej bibliotece. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach zadania „Biblioteka ze smakiem”, a poprowadziła je Olga Gralak-Ćwikła, pracownica biblioteki.