Kliknij, aby powiększyć23 maja 2019 r. w piechcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Panem Jakubem Skworzem, w ramach projektu pn. „Literacko, teatralnie i muzycznie w bibliotece”. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W spotkaniu z pisarzem uczestniczyli uczniowie IV i V klas Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z nauczycielami: Panią Arletą Jakubowską, Panią Elżbietą Kubiak-Gaszyk i Panem Sławomirem Zelkiem.

Pan Jakub Sworz jest autorem kilkunastu książek dla dzieci i młodzieży. Do najbardziej znanych należą serie o KSIĘŻNICZCE ADELI, WAMPIRKU ALFREDZIE, a także kilka odrębnych książek. m.in. „Prawie bajki. Nieznajomość prawa szkodzi”, „Disney uczy. Przygoda z czytaniem”, „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz”, „Prawie bajki. Twarde prawo, ale prawo” oraz „Mani Skłodowska. Wybitna uparciuszka”, o której pisarz opowiadał podczas spotkania.

Uczniowie dowiedzieli się, o czym marzyła Mania Skłodowska, co lubiła robić w wolnym czasie, jakie figle płatała kolegom, dlaczego nie mogła studiować w Polsce, a także kim był w życiu przyszłej noblistki Kazimierz Żórawski. Pan Jakub Skworz wykonując różne eksperymenty chemiczne i fizyczne, wciągnął dzieci w pasjonującą opowieść o niezwykłej kobiecie, dwukrotnej laureatce Nagrody Nobla, która od najmłodszych lat mimo licznym trudnościom dążyła do spełniania swoich marzeń.

Wspaniałe spotkanie. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Dziękujemy.

Link do strony Izby Tradycji BPMiGB