Kliknij, aby powiększyć13 listopada 2019 r. odbyło się spotkanie kończące projekt pn. „Literacko, teatralnie i muzycznie w bibliotece” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury połączone ze spotkaniem autorskim dla dzieci z panem Jakubem Skworzem.

Kliknij, aby powiększyć23 października 2019 r. odbyło się w piechcińskiej książnicy spotkanie z podróżnikiem, panem Romualdem Koperskim, przewodnikiem po Syberii, pionierem wypraw samochodowych po rozległych jej terenach, dziennikarzem, fotografem, muzykiem pianistą, a także autorem książek: „Pojedynek z Syberią”, „Przez Syberię na gapę”, „1001 obrazów Syberii”, „Syberia. Zimowa Odyseja”, „Ocean niespokojny”. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Literacko, teatralnie i muzycznie w bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kliknij, aby powiększyć 16 października 2019 r. do piechcińskiej książnicy przybyli uczestnicy Klubu „O kulturze słów kilka” oraz wszyscy zainteresowani wysłuchaniem gawędy pt. „Kiedy znów zakwitną białe bzy. Zapomniany Marian Hemar”, którą wygłosiła Pani Małgorzata Jarocińska z Bydgoszczy, historyk z pasją. Spotkanie odbyło się w ramach projektu pn. „Literacko, teatralnie i muzycznie w bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kliknij, aby powiększyć25 września 2019 r. w piechcińskiej książnicy gościliśmy Państwa Wandę i Eugeniusza Rzyskich, aktorów sceny bydgoskiej. Artyści wielokrotnie grali w studiach radiowych i telewizyjnych. Na uwagę zasługuje fakt, iż od 1991 roku bawią dzieci i dorosłych jako kabaret „Trójka”, wystawiając bajki, spektakle muzyczne, poetyckie, a także satyryczne.

Kliknij, aby powiększyć18 września 2019 r. piechcińską książnicę odwiedziła Podróżująca Filharmonia pana Marcina Jóźwika. Wydarzenie składało się z dwóch części. W trakcie pierwszej artysta przeprowadził warsztaty muzyczne z pięciolatkami i sześciolatkami, którzy przybyli do biblioteki, wraz z wychowawcami: panią Esterą Kolasą i panią Darią Filipiak, z miejscowego przedszkola. Natomiast podczas drugiej części zaprosił ósmoklasistów ze szkoły podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie, wraz z nauczycielami: panią Jolantą Szywalską i panią Arletą Jakubowską, do wysłuchania koncertu pt. „Muzyczny spływ Wisłą”. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.