Kliknij, aby powiększyćZiemniaki, twaróg, jaja, śmietana, trochę mąki, nieco marmolady… i można gotować - po pałucku! Potrawy z tych właśnie składników powstały podczas warsztatów, przeprowadzonych 23 września przez Pana Krzysztofa Leśniewskiego w „Kolorowym Zakątku” w Szkole Podstawowej nr 2 w Barcinie. Wzięli w nich udział uczniowie piątej klasy, którzy nie tylko udowodnili, że potrafią gotować, ale i że sprawia im to wielką frajdę.

Uczniowie przygotowywali klopsy z ziemniaków i sera, sałatkę zwaną „niemiecką” oraz rogaliki z marmoladą. Kroili, mieszali, formowali klopsy, zwijali rogaliki; tak zajęli się pracą, że nawet nie zauważyli, kiedy wszystko było gotowe i można było jeść. Jak można się domyślić, największym powodzeniem cieszyły się słodkie rogaliki, ale i pozostałe dania szybko znikały z talerzy. Uczniom podobało się, że potrawy składały się z niewielu składników i były proste w przygotowaniu; już planowali, co przyrządzą w domu dla swoich rodzin.

Wydarzenie zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin w ramach zadania „Działaj – po pałucku!” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019”.

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO CENTRUM KULTURY W RAMACH PROGRAMU „EtnoPolska 2019”.