Kliknij, aby powiększyćCzy licealiści mogą haftować, i to po pałucku? Wydaje się to być niemożliwe, a jednak! W poniedziałkowe przedpołudnie 16 września w bibliotece zjawili się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Barcinie, by pod okiem Pani Jadwigi Dziurgieli, niezrównanej hafciarki, popróbować swoich sił w hafcie pałuckim.

Po krótkim teoretycznym wstępie młodzież zapoznała się z podstawowymi ściegami, po czym licealiści-także chłopcy-podjęli próbę własnoręcznego wyhaftowania wzoru. Poradzili sobie doskonale! Zdarzały się oczywiście poplątane nitki czy krzywe ściegi, ale młodym początkującym hafciarzom można to wybaczyć. Mamy nadzieję, że chociaż część z nich będzie rozwijać nabyte podczas warsztatów umiejętności – kto wie, może pośród barcińskiej młodzieży kryje się przyszły pałucki hafciarz?

Wydarzenie zorganizowane w ramach zadania „Działaj – po pałucku!” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019”.

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO CENTRUM KULTURY W RAMACH PROGRAMU „EtnoPolska 2019”.