Kliknij, aby powiększyćWe wtorek, 20 sierpnia 2019 roku, w Oddziale dla dzieci i młodzieży, barcińskiej biblioteki odbyły się odbyły się warsztaty literacko-detektywistyczne z panią Magdą Podbylską i jej książką "Tajemnice Końskiej Zagrody”.

W czasie spotkania dzieci wysłuchały fragmentu książki i zastanawiały się, kto to jest świadek, podejrzany, a kto jest oskarżonym. Spróbowaliśmy przeprowadzić śledztwo i odkryć kto wylał kubek z kawą, którą miła wypić do śniadania autorka ;) , a po wysłuchaniu kolejnego fragmentu tekstu dzieci próbowały odkryć, które ze zwierząt mieszkających na wsi jest groźnym przestępcą.

Przy okazji uczestnicy nauczyli się, jak nazywają się maści koni, gdzie można znaleźć końskie odmiany, czym się różni stęp od stąpania, a kłus od kłosa. Przekonali się również, że chód konia to nie taka łatwa sprawa. Śmiechu, przy tym, było co nie miara. Następnie uruchomiliśmy wyobraźnię i napisaliśmy własne opowiadanie.

Na zakończenie spotkania autorka otrzymała od dzieci niespodziankę w postaci kolorowych ośmiornic, które były świetnym nawiązaniem do treści powstałego tekstu.

Ostatnim, miłym akcentem były autografy autorki do wakacyjnych albumów oraz słodki poczęstunek i wspólna zabawa na leżakach.

Spotkanie organizowane zostało z projektu "KTO CZYTA NIE PYTA – KSIĄŻKA NA LEŻAKU" w ramach programu "Partnerstwo dla książki" dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Joanna Kujawa-Drozdowska

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY W RAMACH PROGRAMU "PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI".