Kliknij, aby powiększyćW piątkowe przedpołudnie, 23 sierpnia 2019 roku, grupa dzieci i młodzieży aktywnie uczestnicząca w wakacyjnym projekcie bibliotecznym „KTO CZYTA NIE PYTA – KSIĄŻKA NA LEŻAKU”, spotkała się z wrocławskim pisarzem Rafałem Witkiem, autorem książek, opowiadań i wierszy dla najmłodszych. Tym razem ciekawe spotkanie i literacka potyczka dzieciaków z pisarzem miała miejsce w Stanicy Żeglarskiej „Neptun” w Barcinie. Stało się tak dlatego, że projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu „Partnerstwo Dla Książki”, zakłada współdziałanie biblioteki publicznej ze społecznymi partnerami. W swojej siedzibie nad rzeką Noteć pisarza i młodych czytelników gościł Klub Żeglarski „Neptun”.

Kliknij, aby powiększyćWe wtorek, 20 sierpnia 2019 roku, w Oddziale dla dzieci i młodzieży, barcińskiej biblioteki odbyły się odbyły się warsztaty literacko-detektywistyczne z panią Magdą Podbylską i jej książką "Tajemnice Końskiej Zagrody”.

Kliknij, aby powiększyć8 sierpnia 2019 roku, w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki odbyły się warsztaty plastyczne pt. „Wakacyjny kolaż”. Podczas zajęć uczestnicy projektu „Kto czyta nie pyta - książka na leżaku” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego tworzyli papierowo-filcowy kolaż 3D.

Kliknij, aby powiększyć6 sierpnia 2019 roku, w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne pt. „Wytnij – wklej”. Podczas zajęć uczestnicy projektu „Kto czyta nie pyta - książka na leżaku” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego tworzyły własną grę planszową.

Kliknij, aby powiększyć31 lipca 2019 roku, w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się bardzo twórcze warsztaty plastyczne. Tym razem naszym gościem był Pan Daniel de Latour, który na co dzień jest ilustratorem książek i czasopism dla dzieci i dorosłych. Pan Daniel rysuje także komiksy. Współpracował m.in. z „Misiem”, „Świerszczykiem”, ilustrował felietony Joanny Sokolińskiej w „Wysokich Obcasach”. Jak sam mówi czasami czerpie pomysły na nowe ilustracje od swoich dzieci.