Kliknij, aby powiększyć8 sierpnia 2019 roku, w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki odbyły się warsztaty plastyczne pt. „Wakacyjny kolaż”. Podczas zajęć uczestnicy projektu „Kto czyta nie pyta - książka na leżaku” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego tworzyli papierowo-filcowy kolaż 3D.

W czwartkowe uczestnicy biorący udział w warsztatach zostali zapoznani z nową techniką plastyczną jaką jest kolaż. A kolaż to nic innego jak technika artystyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów (gazet, fotografii lub tkanin). Są one naklejane na papier lub płótno i łączone z tradycyjnymi metodami plastycznymi na przykład farbami.

Po krótkim wprowadzeniu do zajęć dzieci przystąpiły do pracy. Na białych kartkach papieru zaprojektowały bezludne wyspy oraz piękne piaszczyste nadmorskie plaże, które następnie wyklejały kawałkami kolorowych gazet, filcu oraz kolorowej bibułki co dało przepiękny efekt końcowy, który można podziwiać na fotografiach.

Justyna Pałka

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY W RAMACH PROGRAMU "PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI".