Kliknij, aby powiększyć6 sierpnia 2019 roku, w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne pt. „Wytnij – wklej”. Podczas zajęć uczestnicy projektu „Kto czyta nie pyta - książka na leżaku” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego tworzyły własną grę planszową.

Podczas wtorkowych zajęć dzieci wykonywały bajkowe gry planszowe. By wykonać taką grę uczestnicy warsztatów musieli najpierw wytyczyć ścieżkę z polami do gry.

Następnie całą planszę dzieci uzupełniały wycinanymi z gazet elementami, które stworzyły bajkowe gry planszowe.

Zadanie okazało się nie takie proste, ponieważ w starych gazetach nie każdy znalazł odpowiednie ilustracje i zdjęcia, które nadawałyby się do tworzonej przez dzieci gry planszowej. Brakujące elementy uczestnicy warsztatów dorysowywali za pomocą woskowych kredek.

Po stworzeniu gry dzieci bardzo chętnie rozegrały turniej bajkowych gier zamieniając się po każdej rozgrywce planszą z sąsiadującą drużyną.

Zapraszamy na kolejne zajęcia pt. „WAKACYJNY KOLAŻ”. Warsztaty odbędą się już w czwartek 08.08.2019 roku o godz. 11:00

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY W RAMACH PROGRAMU "PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI".