Kliknij, aby powiększyć31 lipca 2019 roku, w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się bardzo twórcze warsztaty plastyczne. Tym razem naszym gościem był Pan Daniel de Latour, który na co dzień jest ilustratorem książek i czasopism dla dzieci i dorosłych. Pan Daniel rysuje także komiksy. Współpracował m.in. z „Misiem”, „Świerszczykiem”, ilustrował felietony Joanny Sokolińskiej w „Wysokich Obcasach”. Jak sam mówi czasami czerpie pomysły na nowe ilustracje od swoich dzieci.

W środowe przedpołudnie Pan Daniel przeniósł dzieci w świat fantastycznej bajki, autorstwa Pani Justyny Bednarek pt. „Babcocha”, którą miał przyjemność ilustrować. Dzieci były zachwycone fantastycznymi przygodami Babcochy. Po lekturze fantastycznej bajki o małej czarownicy Pan Daniel zaproponował dzieciom wspólne rysowanie czarownicy. Dzieci podsuwały pomysły jak powinna wyglądać prawdziwa czarownica, a Pan Daniel ją zilustrował. Następnie uczestnicy wakacyjnego projektu „Kto czyta nie pyta – książka na leżaku” wspólnie z rysownikiem zaprojektowali wnętrze trójwymiarowych domków dla czarownic. Warsztaty z Panem Danielem de Latour były bardzo twórcze i zabawne. Na koniec spotkania dzieci podziękowały ilustratorowi za wspaniałe spotkanie wręczając własnoręcznie wykonane papierowe zakładki do książek w postaci skarpetek. Nie bez powodu akurat skarpetki. Pan Daniel zilustrował książkę Pani Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, stąd też pomysł na prezent dla Pana Daniela.

Justyna Pałka

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY W RAMACH PROGRAMU "PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI".