Kliknij, aby powiększyćW środę, 24 lipca 2019 roku, odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu „KTO CZYTA NIE PYTA - KSIĄŻKA NA LEŻAKU”. Gościem warsztatów podróżniczo-literackich był pisarz i podróżnik. pan Leszek Szczasny. Raciborski globtroter z pomocą słów i fotografii przeniósł dzieci do Azji, ukazując odmienną kulturę, historię, obyczaje, zabytki, kuchnię i przyrodę. Dzieci oprócz ciekawostek dotyczących Turcji🇹🇷, poznały tajniki podróżowania i cenne wskazówki, np. jak osłonić się od słońca, czy w jaki sposób porozumiewać się za pomocą słowniczka obrazkowego. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali pocztówki ze zdjęciami autorstwa pana Leszka Szczasnego oraz autografy do wakacyjnych albumów.

Joanna Kujawa-Drozdowska

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY W RAMACH PROGRAMU "PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI".