Kliknij, aby powiększyćWe wtorkowe przedpołudnie, 23 lipca 2019 roku, w czytelni barcińskiej biblioteki odbyły się kolejne wakacyjne warsztaty, tym razem były to warsztaty ilustratorskie. Podczas zajęć uczestnicy projektu „Kto czyta nie pyta - książka na leżaku” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowywali własnoręcznie prezent dla pisarza i podróżnika pana Leszka Szczasnego, z którym spotkanie odbędzie się już jutro.

Na wstępie pani Justyna Pałka przedstawiła dzieciom, sylwetkę jutrzejszego gościa, a następnie poprosiła uczestników warsztatu o wymyślenie krótkiej historii związanej z podróżami i zilustrowanie jej na kilku stronach. Na początku nie było łatwo, ale okazało się, że zespołowa praca jest zarówno twórcza, jak i zabawna. Uczestnikom nie brakowało świetnych pomysłów  Efektem dwugodzinnych zajęć są wyjątkowe, dziecięce książki podróżnicze, które będą prezentem niespodzianką dla Pana Leszka Szczasnego.

Na kolejne spotkanie w ramach projektu „KTO CZYTA NIE PYTA – KSIĄŻKA NA LEŻAKU” serdecznie zapraszamy w już jutro, 24 lipca na godzinę 11.00, będą to warsztaty podróżniczo-literacki z pisarzem i podróżnikiem panem Leszkiem Szczasnym.

Joanna Kujawa-Drozdowska

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY W RAMACH PROGRAMU "PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI".