Kliknij, aby powiększyć9 lipca 2019 roku, w barcińskiej bibliotece odbyły się kolejne wakacyjne warsztaty plastyczne. Podczas zajęć uczestnicy projektu „Kto czyta nie pyta. Książka na leżaku” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowywały własnoręcznie prezent dla autora literatury dziecięcej Pana Jakuba Skworza, z którym spotkanie odbędzie się 10 lipca br..

Pani Justyna Pałka wprowadziła dzieci w świat literatury, jaką tworzy Pan Jakub oraz zapoznała uczestników z książką pt. „Mania Skłodowska”. Autor opisuje w niej życie noblistki. Nie tylko jej karierę zawodową jako naukowca, ale także jej życie prywatne, począwszy od małej psotnej dziewczynki. Po wspólnym omówieniu książki o Mani, dzieci bardzo chętnie przystąpiły do zajęć plastycznych. Zadaniem uczestników warsztatów było wykonanie wspólnej książki pt. „Nie tylko Mania Skłodowska marzyła, o tym kim będzie”. Dzieci na jednej stronie karki papieru rysowały swoją podobiznę, natomiast na drugiej stronie miały narysować kim chciałyby zostać w przyszłości. Gdy dzieci skończyły tworzyć, Pani Justyna zebrała prace, dodała okładkę z tytułem książki i zbindowała ją w całość. Powstała jedyna w swoim rodzaju książka niespodzianka dla Pana Jakuba Skworza.

Justyna Pałka

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY W RAMACH PROGRAMU "PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI".