Kliknij, aby powiększyćWe wtorkowe przedpołudnie, 2 lipca 2019 roku, w barcińskiej bibliotece rozpoczęliśmy realizację projektu „Kto czyta nie pyta – książka na leżaku”. Uzyskał on dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI”.

Podczas pierwszego spotkania odbyły się warsztaty plastyczne pn.: „Wakacyjny album”, w trakcie których dzieci projektowały okładkę własnego albumu. Mali twórcy swoją pracę rozpoczęli od wykonania szkiców elementów, które chcieli umieścić na tekturowych okładkach, a następnie przystąpili do ich wydzierania i wycinania z różnokolorowych papierów. Uczestnikom nie brakowało świetnych pomysłów.

W trakcie dwugodzinnych zajęć powstały przepiękne okładki wakacyjnych albumów. Wśród stworzonych projektów dominowały elementy wakacyjne tj. plaża, morze, leżaki czy słońce, ale nie zabrakło też domków na drzewie czy wesołych ananasów. Ozdobione albumy z pewnością staną się skarbnicą wspomnień i autografów autorów zaproszonych w ramach projektu. Zakończeniem warsztatowego spotkania było zrobienie wspólnego zdjęcia połączone z prezentacją wakacyjnych albumów.

Na kolejne spotkanie w ramach projektu „KTO CZYTA NIE PYTA – KSIĄŻKA NA LEŻAKU” serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek, 4 lipca o godzinie 11.00, będzie to spotkanie warsztatowe z autorką książek dla dzieci panią Ewą Nowak.

Joanna Kujawa-Drozdowska

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY W RAMACH PROGRAMU "PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI".