Dzieci siedząc w bezpiecznej odległości oglądają prezentację multimedialną przygotowaną na zajęcia.

Czwartkowe (06.08.2020r.) warsztaty kulinarne w bibliotece poświęcone były szybkim i prostym w przygotowaniu oraz smacznym i sycącym KANAPKOM – najpopularniejszym przekąskom na świecie. Zanim jednak rozpoczęliśmy kuchenne zmagania dzieci rozwiązały krótki test o zachowaniu się przy stole. Dopiero po nim przystąpiliśmy do tworzenia smacznych i kolorowych przekąsek. Pierwszym efektem dziecięcych zabaw kulinarnych w bibliotece były kanapeczki w biedroneczki z wykorzystaniem pomidorków koktajlowych, czarnych oliwek, tostów, serów i szynki. Druga przekąska przygotowana przez małych czytelników stanowiła kanapkowy miszmasz dziecięcej wyobraźni.

Na talerzyki trafiły fantazyjne i fantastyczne kanapki, przedstawiające różne twarze oraz zwierzęta z tostów, sera, szynki oraz sezonowych warzyw (tj. pomidorków, sałaty i rzodkiewki). Aby tradycji stało się za dość, na zakończenie zajęć zrobiliśmy pamiątkową fotografię z apetycznymi kanapkami, a finałową niespodzianką dla uczestników była loteria fantowa.

Zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży w bibliotece publicznej w Barcinie realizowane są w ramach projektu „KULINARNY SAVOIR-VIVRE”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. W trosce o zdrowie najmłodszych czytelników w trakcie warsztatów kulinarnych starano się zachować dystans społeczny i wykorzystywano środki ochrony osobistej.

Joanna Kujawa-Drozdowska

Projekt „Kulinarny savoir-vivre” dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoNarodowy program rozwolu czytelnictwa - logoLogo biblioteki barcinLogo Klubu żeglarskiego NeptunLogo projektu Kulinarny savoir vivre