Dyrektor biblioteki wraz z Panią Joanną Krzyżanek wita zebrane dzieci, które siedzą przy stołach ustawionych w rzędach.

W czwartek, 17 września 2020 r., w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyły się trzy kulinarne spotkania z panią Joanną Krzyżanek, autorką bajek, opowieści i wierszy dla dzieci, które zakończyły projekt „Kulinarny savoir-vivre”. Z zaproszenia do wizyty w bibliotece i udziału w warsztatach z sympatyczną pisarką, skorzystały trzy klasy trzecie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie wraz z wychowawcami panią Olgą Nowicką, Agata Baczyńską i Anitą Rzepką. Autorka książek o kurze Adeli, Cecylce Knedelek oraz Lamelii Szczęśliwej przybliżyła swoich najpopularniejszych bohaterów, czytając dzieciom fragmenty przygód

Dzieci siedzą przy stolikach i słuchają Pani prowadzącej zajęcia.

W czwartek, 27 sierpnia 2020 roku, na zakończenie Wakacji 2020 w bibliotece gościła autorka książek o Cecylii Knedelek, gąsce Walerce, kocie Papli, pieskach Tereski i kotkach Dorotki, czyli Joanna Krzyżanek, która samo o sobie mówi tak: „Mam czarne włosy przypominające druciki, niebieskie oczy i kilka pięknych zmarszczek na czole. Jestem miłośniczką liter i gałgankowych gąsek. Piszę opowiastki, rymowanki i listy do przyjaciół. Lubię biegać nad rzeczką, podróżować pociągiem, siedzieć w kawiarence, czytać książki, pić herbatę z różaną konfiturą, podziwiać kolorowe cynie, zbierać kasztany, obserwować krople deszczu spływające po dachówkach i łapać śniegowe płatki. Potrafię uszyć z gałganków gąskę, policzyć poziomki na tarcie, zrobić ciasto z marchewek, lemoniadę z zielonej pietruszki i sorbet z malin.” Warsztaty kulinarne z kimś takim nie mogą być nudne!

Grupowe zdjęcie uczestników zajęć, dzieci trzymają w rękach wykonane koktajle.

Pod koniec wakacji (wtorek 25 sierpnia 2020r.) „Kulinarny savoir-vivre” w barcińskiej bibliotece zaowocował warsztatem gofrowo-koktajlowym. Grupa 12 dzieci upiekła kilkanaście gofrów, które posypano cukrem pudrem, przyozdobiono bitą śmietaną oraz różnymi owocami. Uczestnicy przygotowali także pomarańczowe, fioletowe lub zielone koktajle z owoców i warzyw. Było smacznie, zdrowo i kolorowo! Najmłodsi czytelnicy poznali przepisy i niezbędne składniki, sposób przygotowania gofrów i koktajli, pomocne urządzenia kuchenne, z których następnie prawie samodzielnie zrobili pyszności. Zjedli coś super smacznego i wypili coś bardzo zdrowego

Pani Dyrektor zapowiada Teatr Maska z Krakowa

W czwartek 20 sierpnia 2020 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie odbyły się kolejne zajęcia dla dzieci w ramach projektu „Kulinarny savoir-vivre” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Owoce z których dzieci będą wykonywać szaszłyki, widać arbuza, winogrono, banany oraz jabłka

We wtorkowe przedpołudnie 18 sierpnia 2020 roku w barcińskiej bibliotece w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się zajęcia wakacyjne pn. „Owocowa niespodzianka-warsztaty kulinarne”.

Dzieci siedzą przy stolikach, czekają na rozpoczęcie zajęc

W wakacyjny czwartek (13.08.2020r.) zajęcia plastyczno- edukacyjne przeniosły nas na Wyspy Brytyjskie, ponieważ ich tematem był: „Stół w stylu angielskim”. Na początku warsztatów dzięki przygotowanej wcześniej prezentacji, dzieci zapoznały się z dekoracją angielskich stołów i dowiedziały się, jakie barwy na nich dominują.

Autorka wita zebrane dzieci na warsztatach

Dnia 11 sierpnia 2020 roku w barcińskiej książnicy w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się kolejne zajęcia dla dzieci w ramach projektu „Kulinarny savoir-vivre” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Gościem tych zajęć była pani Joanna Krzyżanek- autorka bajek, opowieści i wierszy dla dzieci, w tym książek kulinarnych dla najmłodszych.

Dzieci siedząc w bezpiecznej odległości oglądają prezentację multimedialną przygotowaną na zajęcia.

Czwartkowe (06.08.2020r.) warsztaty kulinarne w bibliotece poświęcone były szybkim i prostym w przygotowaniu oraz smacznym i sycącym KANAPKOM – najpopularniejszym przekąskom na świecie. Zanim jednak rozpoczęliśmy kuchenne zmagania dzieci rozwiązały krótki test o zachowaniu się przy stole. Dopiero po nim przystąpiliśmy do tworzenia smacznych i kolorowych przekąsek. Pierwszym efektem dziecięcych zabaw kulinarnych w bibliotece były kanapeczki w biedroneczki z wykorzystaniem pomidorków koktajlowych, czarnych oliwek, tostów, serów i szynki. Druga przekąska przygotowana przez małych czytelników stanowiła kanapkowy miszmasz dziecięcej wyobraźni.