Dyrektor biblioteki wręcza Pani Joannie podziękowania.

Dnia 11 sierpnia 2020 roku w barcińskiej książnicy w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się kolejne zajęcia dla dzieci w ramach projektu „Kulinarny savoir-vivre” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Gościem tych zajęć była pani Joanna Krzyżanek- autorka bajek, opowieści i wierszy dla dzieci, w tym książek kulinarnych dla najmłodszych.

Autorka opowiadała o swoich książkach i zawartych w nich historiach, o cytrynowych drzewkach, podróżowaniu pociągiem. Pani Asia opowiedziała kilka zabawnych anegdot z życia rodzinnego i przeczytała kilka krótkich opowiadań. Wspólnie z dziećmi przypomniała najważniejsze zasady savoir vivre.

Kulminacyjnym punktem spotkania były warsztaty plastyczne związane oczywiście z tematyką kulinarną. Dzieci stworzyły z kawałków filcu i kleju przepiękne muffinki. Udekorowały je kolorowymi sznurkami i filcowymi kuleczkami. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Gdyby nie to, że babeczki były z filcu zostałyby natychmiast zjedzone.

Pani Joasia będzie jeszcze naszym gościem w trakcie Festynu podsumowującego zajęcia wakacyjne w dniu 27.08.2020 r., na który już teraz serdecznie zapraszam.

Żaneta Kubera

Projekt „Kulinarny savoir-vivre” dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoNarodowy program rozwolu czytelnictwa - logoLogo biblioteki barcinLogo Klubu żeglarskiego NeptunLogo projektu Kulinarny savoir vivre