Dzieci siedzą przy stolikach, czekają na rozpoczęcie zajęc

W wakacyjny czwartek (13.08.2020r.) zajęcia plastyczno- edukacyjne przeniosły nas na Wyspy Brytyjskie, ponieważ ich tematem był: „Stół w stylu angielskim”. Na początku warsztatów dzięki przygotowanej wcześniej prezentacji, dzieci zapoznały się z dekoracją angielskich stołów i dowiedziały się, jakie barwy na nich dominują.

Dla uczestników zajęć takowy stół został przygotowany i każdy mógł zobaczyć go na własne oczy. Po części teoretycznej przyszedł czas na wspólne rozwiązywanie krzyżówki o tematyce związanej z zachowaniem się przy stole. Po sprawdzeniu wiedzy młodzi czytelnicy tworząc grupy, wykonywali grę planszową w postaci stołu z zastawą. Szary papier posłużył im za obrus , a biała kartka była talerzem, na którym przyklejali pola gry w kształcie różnorakich słodkości. Końcowy etap polegał na utworzeniu własnych zasad gry.

Pomysłów nie brakowało , powstały planszówki o nazwach: „BURZA SŁODKOŚCI”, „POSZUKIWACZE TORTU” i „ TOR SŁODKOŚCI”. Po wykonaniu zadania przyszedł czas na grę i świetną zabawę. Wisienką na torcie okazała się muffinkowa loteriada, czyli kolorowe koło fortuny z niespodzianką dla każdego uczestnika.

Zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży w bibliotece publicznej w Barcinie realizowane są w ramach projektu „KULINARNY SAVOIR-VIVRE” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. W trosce o zdrowie najmłodszych czytelników w trakcie warsztatów plastyczno-edukacyjnych starano się zachować dystans społeczny i wykorzystywano środki ochrony osobistej.

Kamila Buczek

Projekt „Kulinarny savoir-vivre” dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoNarodowy program rozwolu czytelnictwa - logoLogo biblioteki barcinLogo Klubu żeglarskiego NeptunLogo projektu Kulinarny savoir vivre