Owoce z których dzieci będą wykonywać szaszłyki, widać arbuza, winogrono, banany oraz jabłka

We wtorkowe przedpołudnie 18 sierpnia 2020 roku w barcińskiej bibliotece w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się zajęcia wakacyjne pn. „Owocowa niespodzianka-warsztaty kulinarne”.

Początkowo dzieci zapoznały się z prezentacją multimedialną dotyczącą owoców. Przedstawiała ona sposób wykorzystania owoców jako dekoracji stołów, a także przykładowe owocowe szaszłyki. Następnie milusińscy zabrali się do pracy. Pokroili owoce, a także wycięli z arbuza przy użyciu foremek serduszka, gwiazdki, misie, kotki, itp. i nadziewali je na patyki. Każde z dzieci zrobiło po kilka owocowych szaszłyków dla siebie i rodzeństwa.

Po zjedzeniu owocowych smakołyków w czteroosobowych grupach dzieci zagrały w grę memory. Motywem przewodnim gry było znalezienie jak największej ilości owocowych par przez danego uczestnika. Ostatnim punktem spotkania były warsztaty plastyczne. Najmłodsi narysowali wykonane przez siebie szaszłyki. Prace wykonane w trakcie zajęć będzie można podziwiać na wystawie w Oddziale dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia dla dzieci odbyły się w ramach projektu „Kulinarny savoir-vivre” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Żaneta Kubera

Projekt „Kulinarny savoir-vivre” dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoNarodowy program rozwolu czytelnictwa - logoLogo biblioteki barcinLogo Klubu żeglarskiego NeptunLogo projektu Kulinarny savoir vivre