Pani Dyrektor zapowiada Teatr Maska z Krakowa

W czwartek 20 sierpnia 2020 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie odbyły się kolejne zajęcia dla dzieci w ramach projektu „Kulinarny savoir-vivre” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Spotkanie rozpoczęło się przed budynkiem biblioteki teatrzykiem dla dzieci pn. „Baśń dla małych łakomczuszków – tajemnica zdrowych brzuszków” wykonanym przez Teatr Maska z Krakowa. Spektakl opowiadał o tym, jak ważne jest zdrowe żywienie dzieci. Podkreślał, że owoce i warzywa są skarbnicą witamin.

Następnie dzieci przeszły do budynku książnicy, gdzie rozpoczęły się warsztaty edukacyjne. Zapoznano milusińskich z pojęciem „szwedzki stół”. Dzieci podzielono na trzy grupy. Każda z nich musiała stworzyć szwedzki stół z przygotowanych wcześniej naczyń i gadżetów, zwrócono uwagę na estetykę stołu. Kolejnym zadaniem była praca wspólna przy przygotowaniu jednego wielkiego szwedzkiego stołu.

Dzieci poradziły sobie z wszystkimi zadaniami wyśmienicie. Efekty prac dzieci można zobaczyć na zdjęciach.

Żaneta Kubera

Projekt „Kulinarny savoir-vivre” dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoNarodowy program rozwolu czytelnictwa - logoLogo biblioteki barcinLogo Klubu żeglarskiego NeptunLogo projektu Kulinarny savoir vivre